KORONAVIRUS

V ZD Cerknica vse kurativne in nujne zdravstvene storitve izvajamo NORMALNO!

Do nadaljnega NE IZVAJAMO sistematskih pregledov otrok in šolarjev ter odraslih oseb v referenčnih ambulantah.

Na vhodu v ZD Cerknica izvajamo triažo vstopajočih v zdravstveni dom.

Če ste bili v tujini na območij s povečanim tveganjem IN/ ALI če imate te bolezenske znake - vročina in kašelj ali občutek težkega dihanja, potem:

1. Ostanite doma, izogibajte se stikom z drugimi ljudmi.

2. Po telefonu se posvetujete z zdravstveno službo, ob tem navedite podatek o potovanju. (izbrani osebni zdravnik v rednem delovnem času; dežurna zdravstvena služba izven rednega delovnega časa).

3. Pogosto si z vodo in milom umivajte roke in kašljajte v robec ali rokav, tudi če pri sebi ne opazite bolezenskih znakov.

Na brezplačni telefonski številki 080 1404 lahko dobite zanesljive informacije v zvezi z novim koronavirusomin to vsak dan med 8. in 20. uro.